قوانین و مقررات

تاریخ به روز رسانی قوانین و مقررات 1398/10/20

مشتریان عزیز، از اینکه فروشگاه عطارسرا را برای خرید انتخاب کرده اید بسیار سپاسگذاریم. مجموعه فروشگاه اینترنتی گیاهان دارویی عطارسرا تمام تلاش خود را خواهد کرد تا برای شما مشتریان گرامی تجربه خوبی از یک خرید اینترنتی موفق فراهم آورد. در این خصوص قوانین و مقرراتی جهت استفاده از سایت، تدوین شده که امیدواریم به شما در این راه کمک کند.

 

تعاریف

عطارسرا به فروشگاه اینترنتی گیاهان دارویی گفته می شود که در حال حاضر در آن مشغول گشت و گذار هستید.

 روز کاری به روزهای شنبه تا پنج شنبه هر هفته گفته می شود که تعطیل رسمی نباشند.

مشتری خرده به تمامی افرادی اطلاق می شود که از فروشگاه اینترنتی عطارسرا کمتر از 500 هزار تومان خریدکرده و روال انجام سفارش را تکمیل کرده اند.

مشتری عمده به افرادی اطلاق می شود که از فروشگاه اینترنتی عطارسرا از 500 هزارتومان به بالا خرید انجام می دهند.

تامین کنندگان به افرادی اطلاق می شود که خود، تولید کننده و یا وارد کننده محصول گیاهی خاصی هستند و قصد دارند تا با فروشگاه عطارسرا همکاری نمایند و محصول خود را به عطارسرا بفروشند.

 

قوانین عمومی

عضویت و ثبت نام در عطارسرا کاملا اختیاری خواهد بود و جهت عضویت می توانید تنها با یک ایمیل، عضو عطارسرا شوید و بعدا اطلاعات خود را کامل کنید. حتی می توانید بدون عضویت، از عطارسرا خرید انجام دهید و فقط اطلاعات ضروری که جهت ارسال محصول لازم است را تکمیل کنید.

اصول و رویه های فروشگاه اینترنتی عطارسرا طبق قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده تدوین شده و هردو طرف نسبت به انجام وظایف خود متعهد خواهیم بود. تمامی کالاهای این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند.

همچنین هرگونه تغییر در رویه ها و قوانین این سایت در همین صفحه منتشر خواهد شد.

 

قوانین مربوط به فروش محصولات دارویی

تمام اطلاعاتی که راجع به محصولات دارویی داخل عطارسرا نوشته شده فقط جنبه توضیحات محصول را دارد و هیچگاه به عنوان دارو و بصورت تجویز از آنها استفاده نکنید. خریداران عزیز حتما قبل از خرید، از پزشکان طب سنتی و یا کارشناس مربوطه مشاوره بگیرید و بعد از آن اقدام به خرید نمایید.

ضمنا در قسمت نظرات مشتریان در مورد محصولات، هر کسی نظر شخصی خود را بیان می کند و عطارسرا هیچ نظری را تایید و یا رد  نمیکند؛ بلکه فقط انتشار می دهیم.

عطارسرا تنها یک فروشنده است و به هیچ عنوان پزشک و متخصص نیست و اگر هم نظرات کارشناسانه ای در مقالات و برخی از قسمتهای سایت داده می شود بر اساس نظرات منابع مختلف هستند.

 

ارسال سفارشات

زمان ارسال سفارشات خرده (در صورت موجود بودن تمامی اقلام)، یک روز کاری بعد از قطعی شدن سفارش، بسته بندی شده و تحویل اداره پست و یا باربری و یا تعاونی مسافربری خواهد شد. سفارشات عمده با باربری و یا تعاونی مسافربری ارسال خواهد شد. زمان قطعی رسیدن سفارش بستگی به نوع ارسال و شهرستان دارد.

اگر سفارش با پست ارسال شود، مشتری می تواند یک روز کاری بعد از قطعی شدن سفارش درخواست کد رهگیری اداره پست دهد و مرسوله خود را پیگیری نماید.

عطارسرا موظف است تا 24 ساعت کاری بعد از تایید نهایی، سفارشات خرده را در صورت موجود بودن تمام اقلام تحویل باربری و یا پست دهد و در صورت موجود نبودن به اطلاع مشتری برساند. جهت سفارشات عمده بصورت توافقی که بین عطارسرا و مشتری صورت میگرد ممکن است یک یا چند روز، آماده شدن سفارش به طول بیانجامد. دیر رسیدن سفارش بعد از تحویل به باربری و پست از عهده عطارسرا خارج است.

تمامی سفارشات خرده و عمده بدون فاکتور کاغذی ارسال خواهند شد مگر اینکه شما از قبل در سفارشتان اعلام کنید که فاکتور به همراه سفارش قرار گیرد.

مشتریان عزیز، به این علت که تعداد اقلام موجود در عطارسرا بسیار متنوع است و نمی توان سریع اجناس سایت را به روزرسانی کرد؛ سعی کنید قبل از سفارش، استعلام موجودی بگیرید و بعد سفارش دهید. در صورت سفارش محصولی که موجود نیست، عطارسرا تا 24 ساعت کاری باید به مشتری اطلاع داده و تکلیف وجه واریزی توسط مشتری را روشن کند.

هزینه ارسال سفارشات خرده با قیمت خرده، کمتر از 200 هزارتومان برعهده مشتری خواهد بود و بیشتر از 200 هزارتومان برعهده عطارسرا است. هزینه ارسال سفارشات عمده با قیمت عمده، کمتر از 5 میلیون تومان برعهده مشتری و بیشتر از 5 میلیون با عطارسرا خواهد بود.

مشتریان گرامی در هنگام وارد کردن اطلاعات در فرم سفارش محصول، لطفا با دقت فرم را پر کنید تا به علت اطلاعات ناقص، آماده شدن سفارش خود را به تعویق نیندازید.

 

قوانین قیمت گذاری

تمام قیمتهایی که در سایت عطارسرا اعلام شده جهت فروش خرده هستند و براساس رویه های بازار و شرایط فعلی بازار و با در نظر گرفتن قدرت خرید مشتریان قیمت گذاری شده اند.

عزیزانی که قصد خرید عمده دارید قیمت های به روز را از ما درخواست کنید تا برای شما ارسال کنیم. قیمت های عمده محصولات به دو صورت نقدی و چکی برای شما ارسال خواهد شد.

با توجه به اینکه تنوع محصولات داخل سایت عطارسرا بسیار زیاد می باشد این نکته را مدنظر داشته باشید که ممکن است به علت نداشتن فرصت، قیمت گذاری بعضی از اجناس به روز نشده باشند و در هنگام سفارش، قیمت محصول پایین یا بالاتر از قیمت سایت باشد. عطارسرا در این مورد خود را موظف می داند که مبلغ اضافه پرداختی را به مشتری برگرداند و همینطور مشتری هم بدون نارضایتی، کسری وجه را پرداخت نماید و یا سفارش را کنسل نماید و وجه پرداختی  خود را دریافت کند.

 

قوانین پرداخت

عزیزانی که بصورت خرده از ما خرید می کنند، نحوه پرداخت آنها به چندین صورت خواهد بود. اول اینکه می توانند بصورت کارت به کارت واریز نمایند، دوم اینکه بصورت اینترنتی و از طریق رمز دوم پرداخت انجام دهند، و سوم اینکه بصورت پرداخت درب منزل به مامور پست پرداخت کنند که این ارسال این روش فقط با پست امکان پذیر است.

 عزیزانی که به صورت عمده از ما خرید انجام می دهند هم، به چند روش می توانند پرداخت خود را انجام دهند. اول بصورت کارت به کارت، دوم روش پرداخت اینترنتی، در این روش چون سفارش بصورت پستی ارسال نمی شود (به علت هزینه زیاد) پرداخت درب منزل وجود ندارد. سوم پرداخت بصورت چک به صورتی که در قسمت “نحوه تسویه حساب” ذکر شده.

 

قوانین استرداد محصول

چون محصولات عطارسرا مصرفی و خوراکی هستند و از نظر بهداشتی هم استرداد این نوع محصولات کار صحیحی نیست فقط و فقط در صورتی که اشتباه از جانب عطارسرا باشد محصول قابل برگشت می باشد، اشتباهاتی از قبیل تناقض نوع سفارش با نوع محصول ارسال شده، تناقض در وزن سفارش با وزن ارسال شده، تناقض کیفیت اعلام شده با کیفیت ارسال شده.

 پس مشتریان عزیز قبل از سفارش محصول حتما و حتما از سفارش خود بصورت صددرصد مطمئن شوید و بعد سفارش دهید. ضمنا برای استرداد سفارش، بعد از اینکه محصول به دست شما رسید حداکثر تا 48 ساعت کاری فرصت خواهید داشت تا محصول را به عطارسرا برگشت دهید. و فروشگاه عطارسرا هم تا 24 ساعت کاری بعد از رسیدن سفارش برگشتی، تکلیف سفارش را روشن می کند. ضمنا هزینه ارسال رفت و برگشت این سفارشات تماما به عهده عطارسرا خواهد بود.

 

قوانین درج نظر

لطفا جهت نوشتن نظر در مورد محصولات، حتما از کیبورد فارسی استفاده نمایید و نظر خود را دقیقا به همان شکلی که هست، خلاصه و بدون مبالغه و با عنوانی متناسب متن بیان نمایید و همینطور سعی نمایید که نظرتان راجع به محصولی باشد که در صفحه مورد نظر آن هستید.

در بیان نظرات از توهین به دیگران بپرهیزید و از کلمات در شان خود استفاده نمایید و بدانید که نظرات هر فردی برای خود محترم است و به هیچ عنوان به نظرات دیگران توهین نکنید.

با توجه به اینکه لینکهای موجود در سایت عطارسرا برای ما مسئولیت ایجاد می کنند، در صورتی که در نظر خود لینکی قرار دهید حتما با سختگیری مواجه خواهید شد، پس سعی کنید در بیان نظرات از لینک استفاده نکنید.

لطفا از نوشتن مطالبی که از آنها اطمینان ندارید خودداری کنید تا دیگران را گمراه نکنید.